Tento školní rok byl v pořadí pátý, který začal 3. 9. 2091 pod vedením kolejního ředitele Carlisla Lawryho. Bylo to zároveň podruhé, kdy zlatý odznak primuse nosila na hrudi Kassandra Hazidakis, která dohlížela na své prefektky, jejichž uskupení se rovněž oproti minulému roku nezměnilo. Se stříbrnými odznaky zasedaly na poradách slečny prefektky Nina Zakrachenko, Ella Winchestrová a Caroline W. Aaron.

Famfrpálový tým zůstal i nadále pod vedením Freyi O. Cavea, která k sobě měla vždy po ruce své zástupce, Alexe Clarksona a Eilen R. Shiadhal. Svůj post chytačky obhájila pro tento rok znovu Caroline W. Aaron. Za střelecká esa letošního roku můžeme označit Catherine J. Way, Patricii A. Silverlime a Eilen R. Shiadhal v základní sestavě, které střídaly o nic míň šikovné náhradnice Ariana L. Ellacot a Wendy Nightmare. Správný tým se neobejde bez odrážečů, letos byla ve střehu sehraná dvojka Cavea – Clarkson, kterým schopně sekundoval Theodore Leve a Karen A. Rickards. V bráně jsme mohli vidět Kassandru, za kterou byla vždy připravena zaskočit Laura Stars. I mezi běžci se letos vyrojilo mnoho nadšenců, pololetí jich však přežila jen hrstka, můžeme jmenovat například Andrewa McDonella, Cirillu Jane Drooven nebo Eileen Dream. Mezi letci se stoprocentní docházkou může pyšnit jen 33% členů týmu, kdy kromě kapitánky pravidelně docházely Catherine J. Way, Patricia A. Silverlime a Eilen R. Shiadhal.

Tento rok byla řada na Roweninu poslu, který se s úkoly zaměřenými na všestrannost objevil celkem pětkrát. Testoval havraspárské ve spisovatelské činnosti, louskání historických hádanek, výtvarném nadání, schopnosti přesvědčovat a lyrickém psaní. Všech úkolů se zúčastnily jen tři studentky, přestože zpočátku byla účast vyšší. Polovina však vzdala klání už po prvním kole, což je škoda, protože čím větší konkurence, tím větší napětí do až posledního kola. O to jsme letos však byli ochuzeni. Na třetím místě se umístila Eilen R. Shiadhal se 48 body, druhé místo a 52 bodů připadlo Rosabelle Rainy Rowan. S utrženými 60 body se Caroline W. Aaron stala další vítězkou Rowenina klání v novodobé historii koleje.

I letošní rok byl poměrně bohatý na kolejní akce, zdá se, že si studenti na tento druh volnočasových aktivit během let zvykli a chodí na ně rádi a pokud to domácí úkoly dovolí, tak i v hojném počtu. Hned první akce se konala 27. 9. 2091 pod organizační záštitnou Eilen a Freyi, jednalo se o vodní bitvu na nádvoří školy. O měsíc později, 30. 10. 2091 vymyslela Nina netradiční Halloweenskou koledu, během které navštívili profesory Tarabase Amara a Carlisla Lawryho a profesorky Fenellu Lufkinovou a Virginii Griffin. Na den Guye Fawkese, 5. 11. 2091, svolala Rosabella Rowan netradiční soutěž ve výrobě papírových draků. Vůbec to nesouviselo s tématikou tohoto svátku, inovativnost všechny překvapila a uvítali ji. Na konci měsíce listopadu, 21. 11. 2091, se opět činilo ostřílené organizátorské duo Eilen – Freya, které si tentokrát vzaly na paškál stezku odvahy. Poslední listopadový den, 30. 11. 2091, proběhlo první Setkání s modrými Pé, kde se tradičně předaly důležité informace a apelovalo se na dodržování všech pořádků.

Co ovšem byla nejvíce očekávaná akce sezony, byl pochopitelně Havraspárský slet, konaný na počátku prosince, od 7. do 9. 12. Tam jsme si i letos tříbili mozečky hádankami, družili se, papali, zkrátka program nabitý vším, co mají havraspárští rádi.

12. 12. 2091 proběhlo kolejní zdobení Vánočního stromečku ve Velké síni. V téhle celoškolní soutěži “O nejhezčí netradiční stromek” skončil Havraspár na třetím místě. Netradiční pojetí spočívalo ve využití knih, coby jakéhosi kolejního leitmotivu, a propojení s klasickými vánočními motivy, jako jsou mašle nebo vánoční špička.

První akcí v roce 2092 byla Zimní olympidáda v pořadatelských rukách Elly a Eilen. Ta se uskutečnila 10. 1. 2092 na pozemcích školy. Zimní hrátky se neobejdou bez stavění sněhuláků, o to se postarala Rosabella Rowan 25. 1. 2092, která zorganizovala tématickou akci na nádvoří hradu. Abychom jen celou zimu nemrzli venku, o zábavu v teple se postaraly Kassandra a Nina ve spolupráci s nebelvírskou Laurel Adams. Jednalo se o mezikolejní turnaj v kuželkách. Protože měl ale tento turnaj za cíl stmelit studenty jednotlivých kolejí, nehrálo se modří proti červeným, nýbrž byly týmy namíchané. Akce proběhla 30. 1. 2092 v tréninkové místnosti. V rámci kolejních akcí se šířila i osvěta tradičních svátků, kdy si Nina Zakrachenko vzala na starost svátek Hromnic. 2. 2. 2092 proběhlo vyrábění svící, které se následně přenesly do Prasinek, kde je kněz Gray vysvětil. Doprovodem na cestě mezi hradem na farností nebyl nikdo jiný než profesor Lawry. Na začátku února proběhl zimní piknik v režii Studentské rady. 15. 2. 2092 se sešli různí studenti napříč kolejemi, aby spolu jen tak poseděli, bez jakékoliv nevraživosti plynoucí ze školního poháru. O vítání jara (a loučení se zimou) se postarala Eilen, která během 12. 3. 2092 rozjasnila a zpříjemnila dny všem, kdo se přišli podívat. Svatopatrikovké Setkání s modrými Pé proběhlo v netradičním zbarvení aneb jediný den, kdy je vhodné obléknout Havraspárskou společenskou místnost do Zmijozelských barev (ne, není to vhodné nikdy, ha ha). Během Velikonočního pondělí na své spolužáky myslely Caroline a Ella, které přichystaly Velikonoční stezku. Počátkem června, když už byla klasifikace na spadnutí, přišla se svými kreativními akcemi Kassandra, díky které si konečně všichni odfrkli. Jako první to byl pantomimový večer, který se odehrál 6. 6. 2092 ve společenské místnosti. Tak zvaná Čelovka v kooperaci s mrzimorskými (Daniella Aaron) sklidila také velké úspěch, zejména proto, že skloubila nutnost přemýšlení s představivostí. Na 16. 6. 2092 mrzimorští a havraspárští jistě jen tak nezapomenou.

Konec školního roku přinesl pěkné a méně pěkné věci. Havraspár vyhrál školní pohár počtvrté řadě! Primuska Kassandra navíc již podruhé získala ocenění za nejlepšího člena studentské rady. Letos společně s primuskou Zmijozelu, Mikailou Fleming. (To byly ty pěkné).

S těžkým srdcem se musíme rozloučit s absolventy Kassandrou Hatzidakis, primuskou a dlouholetou členkou Studentské rady za Havraspár; Katarinou Alexandrovou Smirnoff, maskotem farmfrpálového týmu; Alexem Clarksonem, odrážečem; a Lawrencem Alfiem Bikkinsem, nenápadným studentem. Veřejné oplakávání již postrádaných členů koleje proběhlo 27. 6. 2092 na kolejním večírku zorganizovaném k této příležitosti (a také k předání studentských ocenění).

Studentkou s nejvyšším počtem jedniček se pro školní rok 2091/2092 stala Catherine Jane Way, které se za úkoly jako první v historii celé koleje podařilo nasbírat více než čtyři stovky bodů do školního poháru. Na druhém místě se umístila C. W. Aaron a na třetím E. R. Shiadhal. Místa pod stupni vítězů náleží G. Herbertovi a E. Winchestrové.

Oddělenou kategorii Prváček s největším počtem jedniček ovládla Joan Alice Draven, které sekundovaly snažilky Eileen Dream a Liv Angela Verano. Celkově absolvovalo dvacet prváčků.

Hon na Fantomase byl tento rok velice vyostřený. Zúčastnilo se celkem šestnáct studentů v šesti soutěžích. První místo bylo letos historicky poprvé dělené a připadlo studentkám Catherine J. Way a Patricii A. Silverlime, které shodně získaly šest bodů. Na druhém místě skončila Liv Angela Verano se čtyřmi hvězdičkami.

Byl to velice pěkný rok, plný netradičních akcí, zajímavých soutěží. Uvidíme, co přinese ten další, ale už se moc moc těšíme.


Prolog ~ 1. ~ 2. ~ 3. ~ 4. ~ 5. ~ 6. ~ 7. ~ 8. ~ 9. ~ 10. ~ 11. ~ 12. ~ 13. ~ 14. ~ 15. ~ 16. ~ 17.18. ~ 19. ~ 20. ~ 21. ~ 22. 23. ~ 24. ~ 25. ~ 26. ~ 27. ~ 28. ~ 29. ~ Epilog