Hon na Fantomase je oblíbená a dlouholetá kolejní soutěž. Soutěžíme každý rok zas a znovu a pravidla jsou nastavena tak, aby měl stejnou šanci starší student, stejně jako nadějný nováček. Abyste v Honu zvítězili, musíte nasbírat co nejvíc hvězdiček. Jak máte hvězdičky získat? Především musíte čas od času zabloudit na Sekretariát školy ve druhém patře Hradu. Tam naleznete nástěnku soutěží. Těchto soutěží se pak můžete účastnit a tím získáte své hvězdičky. Průběžné výsledky sčítání jsou celý rok k dispozici na kolejní nástěnce.

Jednu hvězdičku můžete získat už jen za to, že se soutěže zúčastníte a vyplníte ji. To samozřejmě neplatí u hádanky a vědomostních soutěží, kde dostane hvězdičku pouze tehdy, pokud je vaše vypracování správné.

Dvě hvězdičky dostanete tehdy, když je vaše práce hodnocena nad ostatní – to znamená, že se v hodnocení nachází mezi zvláště zdařile vypracovanými nebo za ni získáte body navíc. U hádanek navíc platí, že pokud se vaše (správné) vypracování nachází mezi prvními třemi nejrychlejšími, dostáváte dvě hvězdičky i za rychlost.

Tři hvězdičky můžete získat tehdy, když se vaše práce nachází mezi třemi nejlepšími! Nezáleží přitom, zda máte první, druhé nebo třetí místo – tři hvězdičky dostanete tak jako tak.

Odměny:
Vítěz ze sebe bude mít dobrý pocit a vděk koleje za skvělou reprezentaci. Kromě toho si odnese pěkných 30 galeonů a samozřejmě uloví i slavnou Fantomasovu masku. Desítka nejlepších studentů si taktéž odnese nějaký pěkný finanční obnos.

Zajímá vás, kdo vzorně reprezentoval kolej v soutěžích v minulých letech? Nahlédněte do síně slávy majitelů masky Fantomase.