Další rok konání soutěže: neznámé

Představujeme vám klání, které prověří vaši moudrost, důvtip a tvůrčí talent. Tedy vlastnosti, jichž si Rowena na svých studentech nejvíce cení. Budete mít možnost ukázat, že do koleje moudré a mocné Roweny skutečně patříte. Zúčastnit se tohoto klání může každý student z řad Havraspáru. Musí však mít na paměti, že jakýkoliv pokus o podvod se tvrdě trestá. Vítěz si pak odnáší nejen hodnotnou cenu, ale i trvalé Rowenino zalíbení.

Jak klání probíhá? Přesně pětkrát se během roku zjeví Rowenin posel, moudrý orel. Tento posel vám předá vzkaz, úkol, který musíte splnit. Na splnění tohoto úkolu budete mít vždy přesně tři týdny. Pak čas vyprší a posel představí nový úkol. Úkoly projde porota, do které každým rokem usedají pečlivě vybraní zástupci. Porota, střežená moudrou Rowenou, práce vždy podle svého nejlepšího vědomí a svědomí vyhodnotí a přidělí jednotlivým soutěžícím určitý počet orlích bodů. Vítězem se stává ten, kdo bodů získá nejvíce.

Odměny:
Absolutní vítěz, kromě  30 galeonů na ruku a čestného místa zapsaného zlatým písmem v kronice Havraspáru, získá i nehynoucí slávu, jdoucí ruku v ruce s Roweniným zalíbením. V případě vítězství Havraspáru ve školním poháru si vítěz navíc odnese i zbrusu nové koště dle vlastního výběru, a to zcela jistě stojí za projevenou námahu. Ani ostatní soutěžící však neodejdou s prázdnou, čeká je malý finanční obnos.

Zajímá vás, kdo už si získal Rowenino zalíbení? Nahlédněte do síně slávy výherců klání.