Sysi se narodila v Londýně do hluboce věřící mudlovské rodiny. Už od mala byla vychovávána v této víře. Chodila do církevní školy, kde bylo hrozně málo žáků. Neměla moc kamarádů a nebyla si jistá v kramflecích ve velkém kolektivu. V jedenácti letech jí přišel dopis z Bradavic. Rodiče ji tam nejprve vůbec nechtěli pustit, ale pak si řekli, že to tak chce Bůh, tak ji tam nakonec pustili.

Sysi se tedy ocitla v úplně jiném prostředí, než na které byla doposud zvyklá. V prvním ročníku se dostala do Havraspáru. Protože se chtěla zapojit do kolektivu, začala dělat různé lumpárny, za které dostávala jeden trest za druhým. Všechny tresty, které dostala, vždycky splnila, protože si řekla, že ji trestá Bůh. Největší problémy měla s prefektkou a později primuskou Nebelvíru – Alen King. Z té postupně dostávala až panický strach.

Díky všem těm lumpárnám a trestům se stala velice labilní osobou. Skončila několikrát v dětských psychiatrických léčebnách a taky u Munga. Bála se injekcí, ale také lektvarů, které ji dávali v nemocnicích pít. Zemřela o prázdninách mezi čtvrtým a pátým ročníkem. Zkoušky NKÚ plnila již jako duch.

V Bradavicích se nyní vyskytuje jako havraspárský kolejní duch. Je pološílená a zcela si neuvědomuje, co se vlastně stalo a že je duchem. Z holky, kterou chtěli v jednu chvíli vyhodit učitelé, prefekti i studentská rada ze školy, o které se mluvilo ve všech kolejích a která Havraspáru strhávala jeden bod za druhým, se stal unikát školy, kterého se již nedá zbavit.

Už jsme o ní ale dlouho neslyšeli, což je možná i dobře. Málo který Havránek totiž ví, že jí nesmí říkat, že je duch. A kdyby se snad náhodou objevila a někdo jí to řekl, zmizel by z věže i poslední zbyteček klidu.

Sepsala Sysi Lumpíková (doplnila Kassandra)