Další rok konání soutěže: 2099/2100

Klání, které spatřilo světlo světa poprvé ve školním roce 2097/98. Představilo se jako mladší dcerka slavného Rowenina klání, které v tomto roce nahradilo. Byť mladší klání, tak i přesto prověřuje kreativitu a důvtip stejně obstojně jako samotné klání Rowenino. Nezůstává ve stínu matky a vystupuje s jednotlivými výzvami pro Havraspárské studenty. Ukažte, že do Havraspáru skutečně patříte a v klání vystavte na odiv své nejlepší vlastnosti. Nejen moudrost, důvtip, představivost, ale také poctivost, pečlivost a věrnost. Bojovat v tomto souboji o Helenin šperk může každý Havraspárský. Kromě lákavé výhry v podobě finančního obnosu a Helenina šperku se také stříbrným písmem zapíše do kroniky Havraspáru.

Klání probíhá tak, že každému přihlášenému jsou zadány přesně tři úkoly. Instrukce a časový interval je sdělen při obdržení úkolu a je nutné dodržet daný stanovený čas. Stejně tak je nutné zúčastnit se minimálně dvou úkolů ze všech zadaných, ale pro zisk vítězství je lepší zúčastnit se všech zadaných. Úkoly vyhodnotí porota, do které každým rokem usedají pečlivě vybraní zástupci. Porota tajně udělí body všem účastníkům klání, s tím že na veřejnost je uvede až po absolutním ukončení soutěže, tedy při vyhlašování konečného výsledku. Vítězem se stává ten, kdo bodů získá nejvíce.

Absolutní vítěz získá nehynoucí slávu, jdoucí ruku v ruce s Heleniným zalíbením a stříbrným zápisem do kroniky Havraspáru.

Zajímá vás, kdo už si získal Helenino zalíbení? Nahlédněte do síně slávy výherců klání.