Škola se konečně dává do pohybu a Rowena s ní… samozřejmě, to byla pouze metafora. Každopádně se nám po dlouhých prázdninách, kdy si pokusn… první studenti po znovuotevření školy mohli dostatečně oddechnout, začala škola zase plnit starými známými tvářemi. A pak… přišli nováčci. A bylo po klidu. Tedy… nebylo jich tolik jako v dalších letech, ale přeci jen to byla trochu změna od poklidné skupinky lidí, která se navzájem znala a věděla co od těch dalších čekat.

Tedy započal nový školní rok. Ředitel je stále stejný. Ředitelka také, alespoň ze začátku. Asi v polovině roku však profesorka Black odchází a na její post kolejní ředitelky nastupuje Realis C. Majere. Co se to děje, Roweno? Stůj při nás.

Prefekti v té době byli stále dva a byli jimi Kozlík Kouzelník a Anah Wastong. Zavedl se již post primuse a ten získala Alexandra Lambová. Samí milí lidé, nemyslíte? A věrní Roweně, to je nezpochybnitelné!

Jinak byl tento rok plný novinek. Zabíhaly se do provozu nové věci, nastoupili noví profesoři, objevily se nové předměty a tak dále… a tak dále. O událostech, které proběhly, se zmiňovat nebudeme. No, řekněme,  že by to nebylo úplně vhodné. Přeci jen to zas až tak nespadá pouze do historie naší koleje. Každopádně ať už to bylo cokoliv… Víte, kdo byl u toho? Přece Katie Alvereth! Popravdě se v tomto roce objevilo mnoho osobností, které měly co říct v letech budoucích. Kromě zmiňované Katie Alvereth to také byla prefektka Anah Wastong, budoucí prefekt Dark Rakeťák, Barborka Siriuska, Helen Devils Ewansová, Le Thom a Tassy Magic.

V té době se také poprvé objevuje řádná soupiska našeho famfrpálového družstva. Domnívám se sice, že nějaké existovalo i v ročníku prvním, jenže… tyto dokumenty jsou již dávno ztraceny v prachu a Rowena mi je nalézt nepomohla. Takže zřejmě zas až tak důležité to není. Kapitánem našeho týmu se stal zmiňovaný Le Thom.

Kolejní noviny stále vede Pavel Bicek (s Alexandrou Lambovou) a nezahálejí.

Primusku my dobrou máme,
tváře nové ohlídáme,
prefekti se také činí,
zvládají to bez mučení. 

Prorok Rowenin se probouzí,
ještě si však počkat má,
pro slávu koleje, na funkci,
však s ní(m) nám říďa pohár dá!

No, přijde vám to mylné? Není. Tento rok jsme bohužel opět skončili druzí. Možná kvůli nejednotnosti vedení koleje a díky střídání ředitelky? Ať je to jakkoliv… věštba… je věštba. Mám pocit, že toto poselství ke mně přišlo ve snu, ale přesto mu pevně věřím. Sny jsou v téhle škole snad důvěryhodnější než studenti, kteří neustále mlží a tváří se, že si nic nepamatují. To ta neustálá Paměťová kouzla…


Prolog ~ 1. ~ 2. ~ 3. ~ 4. ~ 5. ~ 6. ~ 7. ~ 8. ~ 9. ~ 10. ~ 11. ~ 12. ~ 13. ~ 14. ~ 15. ~ 16. ~ 17.18. ~ 19. ~ 20. ~ 21. ~ 22. 23. ~ 24. ~ 25. ~ 26. ~ 27. ~ 28. ~ 29. ~ Epilog