To bylo tak… někdy okolo roku 2070 měla na škole jedna z profesorek jménem Polentain určitou vizi. Vizi ohledně školních kapel. A proto vyhlásila soutěž i nejlepší kolejní kapelu na škole. Jelikož se naše kolej nijak nesjednotila v názoru, této soutěže jsme se nezúčastnili. Tudíž jsme ji nemohli vyhrát a z výhry se radovala zmijozelská kapela Green World.

Ovšem některým to prostě nedalo a, i když bylo už dávno po soutěži, rozhodly se dvě smělé dívky – Claire D. B. Boward a Pretty Addams, že založí kolejní skupinu. Ale neměli jméno. Kdoví proč… Elizabeth McCainovou napadlo jméno Mystery. Ze začátku se sice objevovaly nějaké ty hlásky proti, ale název se natolik ujal, že se takto kapela jmenuje dodnes. 

Jak tedy vypadala sestava v úplném začátku:
Manager: Lucille Lina Swarrens
Frontman: Pretty Addams
Zpěv: Pretty Addams, Jessica Alia Lektro 
Bubny: Yrsa Thorkelsdóttir
Kytara: Jessica Alia Lektro  
Klavír/varhany: Elizabeth McCainová
Texty: Claire D. B. Boward. Lucia Lex Liu, Yrsa Thorkelsdóttir

A jak už se stává zvykem, čas plyne a lidé odcházejí. Tentokrát nás opustily již výše zmiňované Claire a Lucille. Vedení kapely bylo předáno Yrse. Následně pak dokonce studentovi jménem Arianus T. Chadwick.

Bohužel… tady nám činnost jaksi vyšuměla do ztracena a momentálně mají kapelu na starosti Sheila Anderson a navrátivší se Claire.


Prolog ~ 1. ~ 2. ~ 3. ~ 4. ~ 5. ~ 6. ~ 7. ~ 8. ~ 9. ~ 10. ~ 11. ~ 12. ~ 13. ~ 14. ~ 15. ~ 16. ~ 17.18. ~ 19. ~ 20. ~ 21. ~ 22. 23. ~ 24. ~ 25. ~ 26. ~ 27. ~ 28. ~ 29. ~ Epilog