Školský systém pravděpodobně deformuje kontinuitu běhu času, jelikož během dnů nicnedělání by za jednu sekundu světlo zvládlo urazit sotva metr, kdežto během školního roku by stejný paprsek během identického časového intervalu doletěl ze Slunce až k Neptunu. Prostě prázdniny opět uběhly rychle, blá blá blá, oblíbená každoroční formulka. Asi abychom přikročili k nějakým faktům, že?

Významnou změnou bylo povolání nového ředitele Bradavic, který měl nahradit ve funkci Alex G. F. Essaouir. Ta se v létě zhroutila při mudlovské výpravě z útesu a její zranění jí neumožnila v dalším školním roce opět nastoupit na své místo. Ředitelem školy se tak stal Wolfgang Magnussen. Našim kolejním ředitelem byl Alex Petrov, post primusky celý rok držela Daciana R. Williamsová. Prefekty se stali Antonie Dooher, Severinne Bree Bright a Christian W. Leighton.

I letos se podařilo sehnat bandu dobrotivců, kteří byli ochotní si na košťatech týden co týden přivodit nějaké ty modřiny a odřeniny. Ano, byl složen famfrpálový tým, o posty v něm se jeho členové podělili následovně:

Chytač – Christian Leighton (kapitán)
Odrážači – Kalaia Granton, Severinne Bright, Edmund R. Brown
Strelci – Taylor Leah Kellan, Antonie Dooher, Rebecca J. Ewanest, Amelie R. Dour
Brankári – Kassandra Hatzidakis, Alex Clarkson    

Jakožto nová celokolejní soutěž se objevil Lov bobříků. Asi bychom měli stručně vysvětlit, o co se jedná, že, když je to nové. Heslo soutěže bylo následující:

„Jste právě vy ti nejodvážnější, nejchytřejší a nejvynalézavější studenti Havraspáru? A máte potřebu to všem spolužákům dokázat? Skvěle! Tak právě pro vás je tady první ročník soutěže o Havraspárského bobříka. Na začátku školního roku bude zveřejněn seznam se spoustou úkolů a věcí, které budete muset získat nebo vykonat. Vítěz získá sošku Speciálního bobříka Havraspáru!“

Inu, ve zkratce šlo o tohle: Byl zveřejněn seznam činností, za jejichž splnění soutěžící obdrželi body. Logicky, vyhrál ten, kdo těch bodů nasbíral nejvíce. Historicky prvním vítězem se stal Michael J. Wilson, druhé místo obsadila Tiffany A. W. Robinson, třetí byla Mali Koa Coopers.

Co by to bylo za školní rok, kdyby se nekonaly nějaké ty akce. Díky nim se havraspárští ve svém volném čase nepotulovali na břehu jezera, kam byl po celý rok vstup zakázán. (Údajně kvůli nebezpečí ze strany mořského hada, kterému se stýskalo po jeho paničce, ředitelce Essaouir, ale bystrozoři hlídkující u vody dávali vzniknout mnohým konspiracím spojeným s Lucasem Lauriem, uprchlým azkabanským vězněm.) Můžeme jmenovat kupříkladu literární večer, budování pevnosti, sněhovou koulovačku pod taktovkou Micheala Wilsona a Mali Coopers, stavění sněhuláka a stezku odvahy. Podstatným bodem byl Havraslet u Ravenscraigu již tradičně pod vedením Seleny Lawry.

Zvítězili jsme v soutěži o nejlepšího sněhuláka, velmi dobře se ve výtvarných soutěžích umístili pan Christian W. Leighton a slečna Kassandra Hatzidakis.

Hon na Fantomase vyhrála Kassandra Hatzidakis podruhé v řadě, ve sběru jedniček byl nejproduktivnějším prvákem Michael J. Wilson.

Nepřetáčejte list, to nejlepší si nechávám na konec! Po dlouhých a bezútěšných jedenácti letech Havraspár v boji o školní pohár porazil zmijozelské! Trofej se tak z temného sklepení konečně přesunula do naší útulné Západní věže, kam také patří. Čili třikrát sláva a gratulace! A po prázdninách snad zase na viděnou.


Prolog ~ 1. ~ 2. ~ 3. ~ 4. ~ 5. ~ 6. ~ 7. ~ 8. ~ 9. ~ 10. ~ 11. ~ 12. ~ 13. ~ 14. ~ 15. ~ 16. ~ 17.18. ~ 19. ~ 20. ~ 21. ~ 22. 23. ~ 24. ~ 25. ~ 26. ~ 27. ~ 28. ~ 29. ~ Epilog